KAPI FİYATLARI


Çelik Kapı ve Bina Giriş Kapısı Uzmanı 0530 657 59 70

KAPI FİYATLARI 

 

Çelik Kapı yaptırmak isteyenler için bilgilendirmedir.?

Yıllarca başka firmaların emri altında bu sektörde emek verdim. 20 Yıllık iş hayatımda pek çok şeye tanık olduğum için paylaşmadan duramayacağım.

Daire çelik kapıları için söylüyorum. Yazık ki bu güne kadar insanlar sadece kapıların görüntülerine para verdiklerinin farkında değilller.Sırf güzel olsun diye 5.000tl bile kapıya para verenler var ne yazık ki ,halbuki bu kapıların panelleri hele ki suni malzeme ise 200tl dir.çelik aksam 450-500tl civarı aksesuarlar minumum 150 tl yani üretim maliyeti 850tl dir. 200tl montaj ve nakliye ücreti ile birlikte 1050-1100tl yaptı.kira,işcilik,yan giderler,yatırım 150tl .Kar payını %20 koyalım 1400-1500tl.,sektör bu fiyatlarla ancak ayakta kalmaya çalışıyor.Gerek  Müteahhit firmalar gerekse Butik müşteriler pazarlık ediyor nakit vermeyip çek ile ödemeleri ileri tarihlere sarkıtıyorlar.Son olarak demem o ki alıcı açısından bu rakamlar makul,kabul edilebilir rakamlardır.Toplu  proje kapılarında yapılan işlerde 1400tl ye kapılar satılmakta olup son derece kaliteli ürünleri firmalar vermektedir.Bende belgeleri mevcuttur.

Mdf üzerine 1mm kaplamalı göbekli kapılar 2000tl değerinde satıldığında bu normal sınırlardadır.Ama bu kapılar 4500tl ile 5000tl civarında satılıyor yani müşteri 2 kapı alacağına 1 kapı alıyor. Çünkü nereden temin edeceğini bilmiyor.Marka merakını da buna  eklersek doğal sonuç.Markası olmadan da  çok üst düzey kapı üretebiliriz.Hatta bu üretilen kapıları markalı kapı üreticileri üretemez. Bu konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Örnek olarak: eni 130cm boyu 400cm  ağırlığı 600kg olup iki menteşeli kapı üretildi.resim aşağıda.

KUVEYT’e yapılmış uygulamadır

 

 

 

 

One Comment to KAPI FİYATLARI

  1. Merhaba, bu bir yorumdur.
    Yorum moderasyonuna başlamak, düzenlemek ve silmek için lütfen yönetim panelindeki yorumlar bölümünü ziyaret edin.
    Yorumcuların avatarları Gravatar üzerinden gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir