Çelik Kapı

ÇELİK KAPI MODELLERİ VE FİYATLARI

    ÇELİK KAPI NEDİR?

Gelişen dünyamız beraberinde birtakım güvenlik sorunlarını da beraberinde getirmiştir.  Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılmaması için yapılmış sağlam kapılardır. Her çelik kapı çelik kapı değildir. Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.

Günümüz çelik kapılarında güvenlik değil estetik ön planda ve ekonomik olması istenmektedir. Yinede üretici olarak bizler müşteri bu konuda dikkat etmese de belirli bir standart altına inmiyoruz.Aşırı ucuz kapılardan almak isteyen bizden almasın.

 Daire Çelik Kapı Üretimi Nasıl Yapılıyor?

Kapı Kasası Üretimi:Piyasada çok değişik kasa üretimleri bulunmaktadır.

Bunlar kalite olarak sırasıyla:1)1,5 mm sac kasa üzerine 4-6  mm mdf üzerine 1 mm ahşap kaplama,lake boya,mebran,pvc kaplama dır.

2) 1,5 mm sac kasa üzerine direkt olarak 1 mm kaplama yapıştırarak yapılan uygulama.Dış mekanda olmaz.

3)1,5 mm  2 mm dkp sac kasa üzerine direkt olarak boyama tekniğidir.Elektrostatik toz boya bazen düz, bazen pütürlü,bazen de transfer boya tekniği(kaplama varmış gibi görüntü oluşur)

4)1,5 mm dkp sac kasa üzerine 6mm melamin (hazır panel) kullanma bu teknikte pervaz köşesinde alüminyum çıta kullanılır.Dış mekan için uygun.

5)1,5 mm dkp sac kasa üzerine 4mm kompozit (hazır panel) kullanma bu teknikte pervaz köşesinde alüminyum çıta kullanılır.Dış mekan için uygun.

en çok uygulamalar bunlardır.

Kapı Kanadının Üretilmesi:   1)Sağlıklı, Kaliteli Çelik kapı kanadı yapılması için en önemlisi kanadın sac ve tava kısımlardan yani bir nevi kibrit kutusu gibi kısımlardan oluşturulması gereklidir.Bu yöntemi her yerde bulmak mümkün değildir.İç yapı  trapez (omega)ile desteklenmiş olmalı yine içinde strafor veya taş yünü dolgu bulunmalıdır.kilit ve menteşe kısımlarının takviyelerle desteklenmelidir,hidrolik takılacak ise önceden bu kısma ilave sac konulmalıdır.Kanat kenarları 0.8 mm paslanmaz ile çevrilmelidir.Kilitler müşteri tercihine göre değişiklik gösterebilmektedir.Paneller ve Modeller de sınıf sınıf ayrılmaktadır.Sırasıyla göbekli ve çıtalı ahşap paneller,mdf üzerine fuga kaplama paneller,lake uygulama,mdf üzeri laminat, highgloos parlak malzemeler,pvc paneller,mebran paneller,v.s

2)İkinci olarak kapı kanadının ekonomik üretilmesi için kanat kenarları sac malzeme olup boya yapılmakta paneller her iki taraftan sürülerek takılmaktadır.

3)üçüncü olarak ise kanat kenarlarına alüminyum giydirerek üretilen kapılar vardır.